KYODAI DŽUDISTIEM ČETRAS MEDAĻAS LATVIJAS JAUNATNES OLIMPIĀDĒ

Pagājušās nedēļas nogalē Jelgavā un vairākās citās pilsētās norisinājās VIII Latvijas Jaunatnes olimpiāde, un Rīgas komandas sastāvā bija arī seši mūsu kluba sportisti. Prieku par izcīnītajām medaļām gan mazināja apbalvošanas ceremonija, kas notika jau pēc olimpiskās lāpas nodzēšanas un karoga nolaišanas.

Par Latvijas olimpiādes uzvarētājiem kļuva Paula Elīza Cera (-52kg), Una Dolgiļeviča (-70kg), Andis Dolgiļevičs (-60kg), bronzas medaļu izcīnīja Inarts Tumšais (-60kg), 5.vieta Nikai Jankovskai (-63kg), bet 7.vieta – Ralfam Kārlim Manfeldam (-73kg).

Treneris Džeisons Smoļars, kurš vadīja mūsu komandu šajās sacensībās, atzina – kaut arī atmosfēra nav bijusi olimpiska, bijis patīkami vērot, kā mūsu džudisti izpilda skaistus metienus un cīnās no pirmās līdz pēdējai sekundei. Ne tikai mūsu trenerim, bet arī citiem džudistiem un viņu atbalstītājiem bija ļoti nepatīkami vienīgajiem apbalvošanu sagaidīt jau pēc olimpiādes slēgšanas. “Uzskatu, ka tā ir necieņa pret olimpisko sporta veidu un dalībniekiem, kuri trenējas, lej sviedrus, lai popularizētu šo sporta veidu Latvijā un aizstāvētu Latvijas godu ārvalstīs.”

Kopumā VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādē piedalījās 2800 jauno atlētu no 77 pilsētām un novadiem. Sportisti sacentās 29 olimpiskajos sporta veidos, kā arī divos neolimpiskajos – skvošā un orientēšanās sportā. Organizatori informē, ka kopvērtējumā uzvarēja Rīgas pilsēta (77 zelta, 60 sudraba un 58 bronzas medaļas), otrie bija Daugavpils sportisti (23 zelta, 28 sudraba un 29 bronzas medaļas), bet trešie – olimpiādes rīkotāji, jelgavnieki (16 zelta, 19 sudraba un 23 bronzas medaļas). Arī džudo sacensībās pārliecinoši pirmie bija rīdzinieki, izcīnot uzvaru astoņās no 12 svara kategorijām.

 

KYODAI SPORTISTU REZULTĀTI: 

Vārds, uzvārds, svara kategorija Vieta Uzvarētās/zaudētās cīņas Dalībnieku skaits Reitinga punkti
Andis Dolgiļevičs (-60kg) 1. +4 11 195
Paula Elīza Cera (-52kg) 1. +2 2 100
Una Dolgiļeviča (-70kg) 1. +2 2 100
Inarts Tumšais (-60kg) 3. +3/-1 11 85
Nika Jankovska (-63kg) 5. +1/-2 8 40
Ralfs Kārlis Manfelds (-73kg) 7. +1/-2 11 15