NOTIKUŠAS ATLASES CĪŅAS DALĪBAI EIROPAS JAUNATNES OLIMPISKAJĀ FESTIVĀLĀ

Nedēļas nogalē Rīgā norisinājās pirmā atlases kārta dalībai Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā (EYOF), kurā piedalījās arī pieci mūsu kluba sportisti. Visveiksmīgāk tajā startēja Emīls Potapovs (-73kg), pārliecinoši izcīnot 1.vietu. Savukārt trešie palika Francis Mikuckis (-81kg) un Markuss Šaicāns (-66kg). Krišjānis Cers (-55kg) un Rendijs Tumšais (-60kg) saviem pretiniekiem zaudēja.

EYOF noteikumi paredz, ka šogad olimpiskā festivāla džudo turnīrā drīkst piedalīties tikai 2004.un 2005.gadā dzimušie sportisti, tādēļ atlases cīņās startēja vien 26 Latvijas džudisti, pārstāvot 15 klubus; cīņas notika tikai piecās svara kategorijās. Trīs uzvaras Liepājas KSS, pa vienai KYODAI un džudo klubam Samurs.

Otrā atlases kārta plānota 7.maijā. Tikai viens sportists katrā svara kategorijā iegūs tiesības pārstāvēt Latviju EYOF (kopējais vienas valsts dalībnieku skaits tiks precizēts tuvākajā laikā). Olimpiskais festivāls šogad notiks Slovākijas pilsētā Banska Bistrica 24.-30.jūlijā. Paredzēts, ka jaunie sportisti sacentīsies 11 dažādos sporta veidos.

Mūsu kluba džudistiem trīs reizes EYOF ir izdevies izcīnīt 5.vietu – 2011.gadā to paveica Džeisons Smoļars, 2017.gadā – Emīls Gerkens, bet 2019.gadā – Una Dolgiļeviča. Savukārt tālajā 2005.gadā bronzu šajā sporta forumā ieguva Aigars Mīlenbergs.

KYODAI SPORTISTU REZULTĀTI:

Vārds, uzvārds, svara kategorija Vieta Uzvarētās/zaudētās cīņas Dalībnieku skaits Reitinga punkti
Emīls Potapovs (-73kg) 1. +4 6 195
Francis Mikuckis (-81lg) 3. +2/-1 8 75
Markuss Šaicāns (-66kg) 3. +1/-2 6 65
Rendijs Tumšais (-60kg) -/-3 4 5
Krišjānis Cers (-55kg) -/-2 2 5